BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

“AFRİN KAHRAMANLARI OLMASAYDI NEVRUZU HUZURLA KUTLAYAMAYACAKTIK”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Afrin’deki kahramanlar eğer çok kısa bir süre içerisinde harikatı bitirmiş olmasalardı bugün biz burada Nevruz’u barış, huzur ve gönül rahatlığıyla kutlayamayacaktık.” 

Bakan Numan Kurtulmuş: “Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti olmayı hakettiğini sadece bizlere değil, başta Türk dünyası olmak üzere tüm dünyaya gösterecektir.”

Bakan Kurtulmuş: “Hz. Ali asırlar boyunca gelişen ve bugüne kadar gelmiş olan irfan mektebimizin kurucalarından birisidir. Hz. Ali efendimizin şahsında bu irfan mektebi geleneğini sürdüren ulu din büyüklerimize rahmetle, minnetle şükranlarımızı ifade ediyoruz.”


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Afrin’deki kahramanlar eğer çok kısa bir süre içerisinde harikatı bitirmiş olmasalardı bugün biz burada Nevruz’u barış, huzur ve gönül rahatlığıyla kutlayamayacaktık.” dedi.

Kastamonu’nun 2018 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmesi dolayısıyla Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımıyla bir açılış programı düzenlendi.  

Kastamonu Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programına Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Naci Bostancı, büyükelçiler, Türk dünyası ülkelerinden temsilciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kastamonu’nun Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak ilan edilmesinde, şehrin öne çıkan en önemli özelliklerinden birisinin tarih boyunca kadim kültürümüzü en iyi şekilde yaşatmayı başarması olduğunu söyleyen Bakan Numan Kurtulmuş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kastamonu’nun Türk Dünyası Kültür Başkenti olmayı hakettiğini başta Türk dünyası olmak üzere tüm dünyaya göstereceğini dile getirdi.

Nevruz’u Gönül Rahatlığıyla Kutlayamayacaktık

Afrin harekâtına da konuşmasında yer veren Bakan Numan Kurtulmuş, “Afrin’deki kahramanlar eğer çok kısa bir süre içerisinde harikatı bitirmiş olmasalardı bugün biz burada Nevruz’u barış, huzur ve gönül rahatlığıyla kutlayamayacaktık. Bu harekâtı çok kısa bir süre içerisinde başarıyla tamamlayan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bütün mensuplarına şükranlarımızı ifade ediyoruz. Hayatlarını tereddüt etmeden feda eden şehitlerimizi manevi hatıraları önünde saygıyla selamlıyor, onları dualarla, Fatiha ve Yasin’lerle anıyoruz. Silahı Kuvvetlerimizin Afrin’e yönlendirilmesi emrini veren Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da millet olarak şükranlarımızı arz ediyoruz.” dedi.

Hz. Ali İrfan Mektebimizin Kurucularındandır

Doğum yıl dönümü olması dolayısıyla Hz. Ali’yi de saygıyla yadeden Bakan Numan Kurtulmuş, şunları kaydetti: 

“Hz. Ali efendimizin 21 Mart doğum yıl dönümüdür. Hz. Ali efendimiz Serdar-ı Şüheda olarak bilinen birisidir. İlmin kapısı olan Hz. Peygamberin amcasının oğlu, damadı olan bir büyük çınardır. Hz. Ali her türlü zorluğa karşı mücadele etmenin sembolüdür. Hz. Ali ilkeler etrafında mücadele etme kararlılığının adıdır. Hz. Ali asırlar boyunca gelişen ve bugüne kadar gelmiş olan irfan mektebimizin kurucularından birisidir. Hz. Ali efendimizin şahsında bu irfan mektebi geleneğini sürdüren ulu din büyüklerimize rahmetle, minnetle şükranlarımızı ifade ediyoruz.”
(21.03.2018)

 • K (3).jpeg
 • K (7).jpeg
 • K (2).jpeg
 • K (5).jpeg
 • K (4).jpeg
 • K (12).jpeg
 • K (11).jpeg
 • K (10).jpeg
 • K (9).jpeg
 • K (8).jpeg
 • K (1).jpeg