BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bugün saat 14.30’da sinema alanında faaliyet gösteren meslek birliklerinin temsilcilerini kabul edecektir (18.04.2013)

BASIN DUYURUSU
 
           
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 18 Nisan 2013 Perşembe günü (bugün), saat 14.30’da sinema alanında faaliyet gösteren 10 meslek birliğinden temsilcileri kabul edecektir.
 
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü (Yukarı Öveçler Mahallesi Çetin Emeç Bulv. 1290. Sokak No:4 Çankaya/ANKARA) makamında gerçekleştirilecek olan görüşme ile ilgili saat 15.00’da basın bilgilendirmesi yapılacaktır. 
 
 
Bakan Ömer Çelik’e hayırlı olsun dileklerini iletecek olan sektör temsilcileri aynı zamanda daha önce çalışma sürecinde aktif rol oynadıkları ve tam mutabakat halinde oldukları “Türkiye Sinema Kanunu” ile ilgili görüşme yapacaklardır. 
 
 
Görüşmeye Anadolu Sinema ve Televizyon Eser Sahipleri Meslek Birliği’ni (ASİTEM) temsilen Muammer Sarıkaya, Sinema Oyuncuları Meslek Birliği’ni (BİROY) temsilen Janset Paçal, Belgesel Sinemacılar Birliği’ni (BSB) temsilen Nalan Sakızlı ve Yasin Ali Türkeri, Senaryo ve Diyalog Yazarı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği’ni (SENARİSTBİR) temsilen İlker Barış, Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği’ni (SESAM) temsilen Yılmaz Atadeniz ve Korhan Yurtsever, Sinema ve Televizyon Eseri sahipleri Meslek Birliği’ni (SETEM) temsilen Mehmet Güleryüz,  Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’ni (SEYAP) temsilen Zeynep Özbatur Atakan ve Yamaç Okur, Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği’ni (SİNEBİR) temsilen İsmail Güneş ve Tunç Davut, Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği’ni (TESİYAP) temsilen Erdal Tuşunel ve Kamil Koç,  Film Yapımcıları Meslek Birliği’ni (FİYAB) temsilen Galip Gültekin katılacaktır.
 
 
Saygıyla duyurulur.