BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik, 2013 Londra Kitap Fuarı Konuk Ülke etkinlikler programına ilişkin bugün saat 11.00'de İstanbul Swissotel The Bosphorus’da yazar ve meslek birlikleri temsilcilerinin de katılımı ile bir basın toplantısı yapacaktır (01.04.2013)

BASIN DUYURUSU
 
 
 
Ülkemiz; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde ve koordinatörlüğünde, Uluslararası Kitap Fuarları Türkiye Ulusal Organizasyon Komitesi, Türkiye Yayıncılar Birliği, Basın Yayın Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Yunus Emre Enstitüsü, Londra Kitap Fuarı, British Council ve İngiliz Yayıncılar Birliği ile birlikte hazırlanan renkli ve zengin kültürel programla, 15-17 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleşecek Londra Kitap Fuarı’na “KONUK ÜLKE” olarak katılacaktır.
 
 
2013 Londra Kitap Fuarı Konuk Ülke etkinlikler programı; 1 Nisan 2013 saat:11.00’de  İstanbul Swissotel The Bosphorus’da yazar ve meslek birlikleri temsilcilerinin de katılımı ile Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik tarafından gerçekleştirilecek basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacaktır.
 
 
Ağırlıklı olarak 15-17 Nisan 2013 tarihleri arasında Londra Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek konuk ülke etkinlikleri, Şubat–Mayıs 2013 tarihleri arasındaki 4 aylık döneme yayılmaktadır. Bu kapsamda ülkemizi temsilen yaklaşık 150 kişilik yazar, sanatçı, çevirmen ve akademisyen 80’i aşkın kültürel ve profesyonel etkinliğe katılmaktadırlar.
 
 
Etkinlikler “kültürel program” ve “profesyonel program” olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Bunlara ek olarak Konuk Ülke Türkiye etkinlikler programı kapsamında plastik ve görsel sanatlar alanında çeşitli sergiler ve müzik etkinlikleri gerçekleştirilecektir.
 
 
Ayrıca basın toplantısında fuar için hazırlanan kataloglar ve hediyelik eşyalar medyaya tanıtılacaktır.