BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Malazgirt zaferinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Malazgirt zaferinin yıl dönümü ve Zafer Haftasının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Kurtulmuş’un mesajı şöyledir:

“Türk Milleti canından aziz bildiği değerler uğruna her daim ‘ya istiklâl ya ölüm’ düsturunu benimsemiş; vatanı, bayrağı ve hürriyetini her şeyin üstünde tutmuştur.

Bugün Malazgirt Meydan Muharebesi’nin yıl dönümü. Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan'ın Anadolu topraklarını milletimize ebedi vatan yaptığı zafer günü. Anadolu'nun fethiyle başlayan ve Osmanlı İmparatorluğu'na, daha sonra güçlü Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşan tarihi akışta Ağustos ayının son haftası milletimizin şanlı zaferler yazdığı bir dönemdir. O nedenledir ki bu günler bizler için müstesnadır, daha bir anlamlıdır; Zafer Haftasıdır.

Malazgirt Zaferiyle başlayan ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile son bulan bu kutlu hafta, Zafer Haftası vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki ecdadımız gibi bizler de millet iradesi dışındaki hiçbir beşeri güç karşısında boyun eğmeyiz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da koşullar aleyhimize olsa dahi girdiğimiz mücadelelerden galip çıkacak, attığımız adımları hayırla tamamlayacak güçteyiz.

Bu cennet vatanı ve şanlı tarihi bize emanet eden ecdadımız ile tarihe Malazgirtleri, Büyük Taarruzları, 15 Temmuzları kahramanlık destanlarıyla yazan şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor; bu topraklara ve bu millete dönen her kem göze canını siper eden gazilerimizi minnetle anıyorum.”
(25.08.2017)