BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

"ONLAR, 15 TEMMUZ'DA BÜYÜK BİR KOMPLOYU EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR DESTAN YAZARAK BOŞA ÇIKARTTILAR"

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı:  "(15 Temmuz şehitleri) Onlar, 15 Temmuz'da içeriden dışarıdan büyük bir komployu, dünya siyaset tarihinde eşi benzeri olmayan bir destan yazarak boşa çıkarttılar. Onlara milletçe minnettarız"

Bakan Nabi Avcı: "Terörün üzerimizdeki emelleri, aynı oyunun parçaları. 15 Temmuz bunun zirveye çıkmış haliydi. Başımıza terör belasını saranlarla, 15 Temmuz'u tezgahlayanlar aşağı yukarı aynı tezgahlardan besleniyor"

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenler için "Onlar, 15 Temmuz'da içeriden dışarıdan büyük bir komployu, dünya siyaset tarihinde eşi benzeri olmayan bir destan yazarak boşa çıkarttılar. Onlara milletçe minnettarız." dedi. 

Bakan Nabi Avcı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında İstanbul'da şehit düşen polis memuru Fatih Dalgıç'ın adının verildiği Çifteler ilçesindeki Şehit Fatih Dalgıç İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Okulda açılan "15 Temmuz" konulu resim sergisini de gezen Bakan Avcı, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'un birinci yılı dolayısıyla şehitlikleri ziyaret ettiklerini söyledi.

Bakan Nabi Avcı, Çifteler ilçesinde de 15 Temmuz şehitlerinden Fatih Dalgıç'ın kabrini ziyaret edip, şehitleri minnetle yad ettiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:  

"Şehitlerimizin ailelerine sabırlar niyaz ediyoruz. Onlar, 15 Temmuz'da içeriden dışarıdan büyük bir komployu, dünya siyaset tarihinde eşi benzeri olmayan bir destan yazarak boşa çıkarttılar. Onlara milletçe minnettarız. Terörle mücadelede şehit olan kardeşlerimiz de aynı şekilde... Terörle mücadele, terörün üzerimizdeki emelleri, aynı oyunun parçaları. 15 Temmuz bunun zirveye çıkmış haliydi. Başımıza terör belasını saranlarla, 15 Temmuz'u tezgahlayanlar aşağı yukarı aynı tezgahlardan besleniyor."

Okuldaki resim sergisini gezdiğini de belirten Bakan Avcı, "O resimler 7'den 70'e bu işin ne olduğunu, içinde ve dışında kimlerin nasıl rol aldığını net bir şekilde gösteriyor. Çocuklarımızın çizdiği resimlerde de bu bilinci gördüğüme mutlu oldum. Eski bir Milli Eğitim Bakanı olarak çocuklarımızın bilinç düzeyini sevindirici buldum. Burada okuyan çocuklarımız defterlerine bir harf, çizgi çizdiğinde şehidimizin amel defterine işlenmeye devam edecek." ifadelerini kullandı.
(11.07.2017)

  • FATİH DALGIÇ (1).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (10).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (11).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (3).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (4).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (5).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (6).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (7).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (8).jpeg
  • FATİH DALGIÇ (9).jpeg