BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

İLK KEZ YAPILACAK ÇOKSESLİ KORO ESERİ BESTE YARIŞMASI "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA" DÜZENLENİYOR


Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce “15 Temmuz Şehitleri Anısına”, çoksesli koro repertuvarını dünyadaki profesyonel koroların da icra edebileceği özgün koro eserleri ile geliştirmek, bestecileri nitelikli eserler vermeye teşvik etmek ve yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak amacıyla “Çoksesli Koro Eseri Beste Yarışması” düzenlenmiştir. 

Yarışma sonucunda dağıtılacak başarı ödüllerinden birincilik ödülü 10.000.-TL, ikincilik ödülü 7.500.-TL ve üçüncülük ödülü ise 5.000.-TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca, Seçici Kurul tarafından belirlenecek 5 esere de 2.500.-TL mansiyon ödülü verilecektir.

15 Temmuz Şehitlerimiz Anısına düzenlenen “Çoksesli Koro Eseri Beste Yarışması”, 8 esere verilecek toplam 35.000.-TL tutarındaki ödülleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızca bu alanda düzenlenen ilk ödüllü yarışma olma özelliği taşımaktadır.

T.C. vatandaşı bütün bestecilerin bir eser ile katılabileceği yarışmanın başvuruları 27 Ocak 2017 tarihine kadar Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce kabul edilecektir. Yarışmaya ilişkin bilgilere ve şartname örneklerine www.guzelsanatlar.gov.tr adresindeki internet sitesinden, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı orkestra, koro ve topluluk müdürlüklerinden, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinden ve konservatuvar müdürlüklerinden ulaşılması mümkündür.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
05.10.2016