BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

ULUSLARARASI MEDYADA TÜRKİYE ALEYHİNE SİSTEMATİK KAMPANYA YÜRÜTÜLÜYOR

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Uluslararası medyada şu anda alttan alta çok sistematik olarak yürütülen kampanya var.”
 
Bakan Avcı: “Bu darbe ile biz sadece içeride sadece içerideki FETÖ örgütünü bozguna uğratmakla kalmadık aynı zamanda onların teşvikçisi, kullanıcısı, destekçisi olan bazı dış mihrakları da ciddi manada başarısızlığa uğrattık. Uluslararası planda bu başarısızlıkların mazeretlerini üretmek için çok farklı dezenformasyon kampanyalarına başvuruyorlar.”
 
Uluslararası medyada alttan alta Türkiye aleyhine çok sistematik bir kampanya yürütüldüğünü dile getiren Bakan Avcı, kurumların, sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin yurt dışında Türkiye’de gerçekten ne olup bittiğini anlatacak şekilde ilişkiler içinde olmalarını istedi.
 
Anadolu Ajansı darbe kalkışmasını anlatan “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” isimli bir kitap hazırladı.
 
Darbe girişiminin yaşandığı kanlı geceyi kronolojik olarak gelecek kuşaklara aktaran kitabı Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya hediye eden Anadolu Ajansı’na bu çalışmasından dolayı teşekkür eden Bakan Avcı, bunların yabancı dillere de çevirilmesi gerektiğini söyledi.   
 
Dezenformasyon Kampanyalarına Başvuruluyor
 
“İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Arapça gibi bunları yabancı dillerde de yapmamız gerekir.
 
Uluslararası medyada şu anda alttan alta çok sistematik olarak yürütülen kampanya var.
 
Bu darbe ile biz sadece içeride sadece içerideki FETÖ örgütünü bozguna uğratmakla kalmadık aynı zamanda onların teşvikçisi, kullanıcısı, destekçisi olan bazı dış mihrakları da ciddi manada başarısızlığa uğrattık.
 
Uluslararası planda bu başarısızlıkların mazeretlerini üretmek için çok farklı dezenformasyon kampanyalarına başvuruyorlar.
 
Özellikle de Amerika’dan yayın yapan FOX TV kanalında bunun en çarpıcı örneklerini görüyoruz.
 
Onun için bu gibi bilgilendirme çalışmalarının hem Anadolu Ajansı gibi kurumlarımız tarafıdan hem de sivil toplum kuruluşlarımız tarafından hem de özellikle üniversite camiasından akademisyenlerin yurtdışındaki meslektaşlarına Türkiye’de gerçekten ne olup bittiğini anlatacak şekilde ilişkiler içinde olmalarında fayda var. Anadolu Ajansı’nı da bu çalışmasından dolayı tebrik ediyorum.”
 
(28.07.2016)