BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

MİLLETİMİZ DÜNYAYA 13 GÜNDÜR NASIL MİLLET OLUNUR DERSİ VERİYOR

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "12 Eylül'den sonra 'bizim çocuklar başardı' demişlerdi, şimdi de 'bizim iyi çocuklarımız kaybettiler' diyorlar."
 
Bakan Avcı: "Darbe teşebbüsünün ikinci perdesi iç savaştı. İç savaşa oynadılar. Beceremediler. Tam tersine milleti yeniden birleştirdiler, yeniden bir millet olduğumuzu, bir olduğumuzu, birlikte olduğumuzu bize hatırlattılar."
 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Vilayet Meydanı’nda “demokrasi nöbeti” tutan vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Burada vatandaşlara seslenen Bakan Avcı, Türkiye’nin her yerinde milletin ayakta olduğunu ve demokrasisine sahip çıktığını vurguladı.
 
Bu Millet Böyle Uyanık Olduğu Müddetçe, Sizin İyi Çocuklarınız Kaybetmeye Mahkum
 
“13 gündür milletimiz bütün dünyaya ‘nasıl millet olunur, nasıl bir demokrasi müdafaası gerçekleştirilir’in dersini veriyor. Şimdi onlar Yozgat sürmelisinde söylendiği gibi 'dersini almış da ediyor ezber'. Hala bazı yabancı televizyonlarda, gazetelerde, internet sitelerinde milletin bütün bu görüntüsüne, Türk televizyonlarının canlı yayınlarına rağmen, hala meseleyi çarpıtarak Türkiye'de çok farklı şeyler oluyormuş gibi Türkiye'nin imajına zarar verecek nitelikte yayınlar yapılıyor. ABD'nin en faşist, en ırkçı, en ayrımcı, en İslam düşmanı kanalının, Fox televizyonunun patronun yaptığı bir konuşma... 12 Eylül'den sonra 'bizim çocuklar başardı' demişlerdi ya, şimdi de 'bizim iyi çocuklarımız kaybettiler' diyorlar. Evet, sizin iyi çocuklarınız kaybetti, hep kaybedecek. Bu millet böyle uyanık olduğu müddetçe, sizin iyi çocuklarınız kaybetmeye mahkum. Arada hala bir namussuzluğun tohumlarını ekmeye çalışıyor. Hala alçakça bir fitne sokuşturmaya çalışıyor. Bir yanda Atatürkçü bir ordu varmış, bir yanda da Müslüman Kardeşler özentisi bir Erdoğan varmış.”
 
Milletçe Uyanık ve Vakur Olacağız. Kışkırtmalara, Fitne Girişimlerine Prim Vermeyeceğiz
 
“Bu melun darbe girişimine, bu kalkışmaya katılanların Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki yeri yüzde 1,5 bile değil. Bunların bir kısmının 'tatbikat var' diye sokaklara atılan gariban erler olduğunu biliyoruz. Milletçe uyanık ve vakur olacağız. Kışkırtmalara, fitne girişimlerine prim vermeyeceğiz. Alevi, Sünni, laik, antilaik, Kürt, Türk, şu parti, bu parti türünden aramıza fitne sokmak isteyenlere karşı uyanık olacağız. Burada bütün Türkiye var. Türkiye'nin bütün şehirlerinde Türkiye var. Darbe teşebbüsünün ikinci perdesi iç savaştı. İç savaşa oynadılar. Beceremediler. Tam tersine milleti yeniden birleştirdiler, yeniden bir millet olduğumuzu, bir olduğumuzu, birlikte olduğumuzu, diri olduğumuzu, iri olduğumuzu bize hatırlattılar.”
28.07.2016
  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG