BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN AVCI MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Medipol Üniversitesi mezuniyet törenine katıldı.

Ora İstanbul Arena’da gerçekleştirilen programa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de 13 yılda eğitimde devrim niteliğinde hizmetler gerçekleştirildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihimize ve kültürümüze uygun yeni bir eğitim müfredatının uygulamaya koyulması gerektiğini vurguladı ve şunları söyledi: “Ziyaret ettiğim okullarda, sınıflardaki tahtanın önüne geldiğimde öğrencilerimize nasihat mahiyetinde hemen şu dört ilkeyi yazar, altına da imza atarım. Oku, düşün, uygula, neticelendir. Okumak, yani bilgi ve ilim sahibi olmak, bu çok önemli, ama yetmez. Size aktarılan her bilgiyi öyle kayıtsız şartsız kabul etmeyeceksiniz, ondan sonra sorgulayacaksınız, düşüneceksiniz, muhakeme edeceksiniz.”

Üniversiteyi dereceyle bitiren öğrenciler diplomalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.
 
04.06.2016
 
  • 1.JPG
  • 2.JPG