BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

İNSANLIĞIN KURTULUŞUNUN İLACI PEYGAMBER EFENDİMİZDİR

Kin ve nefretin hâkim olduğu dünyada peygamber efendimizin öğretileri, hayatı ve duruşunun insanlığın kurtuluşu için çok önemli bir ilaç olabileceğini belirten Bakan Yalçın Topçu, Allah’ın sevgili habibinin hasta olan insanlığın devası olduğunu söyledi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, özel ASFA Ferda Koleji öğrencilerini Bakanlık makamında kabul etti.
 
Müşriklerin bile ‘Muhammed’ül Emin’ unvanıyla andığı peygamber efendimizin sadece çağının değil, kıyamete kadar insanlığın önünde rol model olabilecek bir şahsiyet olduğunu dile getiren Bakan Topçu, insanlığın geleceğine ancak onun ışık tutabileceğini kaydetti.
 
‘Örneğim Peygamberim’ İnsanı Duygulandıran Bir Projedir
 
“Peygamber efendimiz iki dünya sultanı, rabbimizin ‘Habibim’ diye övdüğü bir şahsiyettir. Çağımızda insanlar rol modellere ihtiyaç duyuyorlar. Peygamber efendimiz sadece kendi çağının değil, kıyamete kadar insanlığın önüne rol model olarak konulabilecek bir şahsiyettir.
 
Onun bütün hayatının Kuran olması, hayatına Kuran’ı hıfzetmesi ve rabbimizin ona böyle bir takdir buyurması onun rol model olmasının ne kadar önemli ve olması gereken olduğunu göstermektedir.
 
Onun müşrikler arasındaki unvanı ‘Muhammed’ül Emin’dir. O doğruyu söyler, herkese yardım eder, kinleri yoktur, kadınları, çocukları korur ve kollar, fakirle, fukarayla ekmeğini bölüşür. Onun tebliğden sonraki hayatına baktığımız zaman tebliğ sırasında başına gelenlerle ve kavmiyle ilgili etrafındakiler bile hatta Cibril bizzat gelip ‘Cenab-ı Allah gönderdi. Ne yapmamı istiyorsun?’ dediği zaman ‘Onlar bunu bilmiyorlar. Rabbim sen onları bağışla.’ demiştir.
 
Peygamber efendimizin anılmasına vesile olacak ‘Örneğim Peygamberim’ projesi insanı gerçekten duygulandıran bir projedir.”
 
Allah’ın Sevgili Habibi İnsanlığın İlacıdır 
 
“Dünyada kin ve nefretin, hele ki bizim medeniyet coğrafyamızda o zalim çıkarların çoluk, çocuk, yaşlı demeden katlettiği şu dönemde peygamber efendimizin öğretileri ve hayatı, savaştaki ve barıştaki duruşu, normal sosyal hayattaki duruşu velhasıl her bir anı, her bir sözü gerçekten insanlığın kurtuluşu için çok önemli bir ilaç olabilir.
 
İnsanlık şu anda hastadır ve bu hastalığın tek ilacı Allah’ın sevgili habibidir.
 
Bunun için sizleri kutluyorum. Allah inşallah emeklerinizi zayi etmeyecektir. Bence bunu inşallah diğer kurumlar da örnek alırlar. Biz de Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak elimizden gelen gelmeyen her şeyi yapalım.”
 
Hayatımızı Onu Örnek Alarak Şekillendirmeliyiz 
 
“Böyle bir projede yer almanız sizi ayrıcalıklı kılıyor. İnşallah bu ayrıcalığınız ebedi hayatta da sürer.
 
Fertten cemaate, cemaatten cemiyete, cemiyetten millete, milletten ümmete, ümmetten Allah’a sıçramak. Hiçbir yer kalıcı değil. Kalıcılıkta karar kılacağımız tek şey Allah’ın rızası. Ona kavuşmak için de onun habibinin yollarını iyi kavramamız lazım. Yaşamamız, ölmemiz, her şeyimiz o olmalı. Onun hayatını örnek alarak kendi hayatımızı şekillendirmeliyiz. Ne kadar başarabilirsek elbette ancak niyet bu olunca akıbet hayır olur. En azından safımız belli olur ve onun da mutlaka bir mükâfatı olacaktır.”  
 
Bakan Topçu’ya 3 Boyutlu Özel Hac Albümü
 
İnsanlarda farkındalık oluşturmak üzere Kutlu Doğum Haftası’nı da içine alacak şekilde hazırladıkları ‘Örneğim Peygamberim’ projesine destek istemek üzere Bakan Topçu’yu ziyaret eden öğrenciler, görüşmede proje kapsamında hazırladıkları bildiriyi okudular.   
 
Görüşmenin sonunda Bakan Topçu, ‘Örneğim Peygamberim’ sloganıyla birlikte çocuklarla fotoğraf çektirdi.
 
ASFA Ankara Ferda Koleji öğrencileri ise Bakan Topçu’ya okulları için özel olarak 3 boyutlu tasarlanmış bir hac albümünü hediye etti.  
 
16.11.2015
 
 • 1.JPG
 • 2.JPG
 • 3.JPG
 • 4.JPG
 • 5.JPG
 • 6.JPG
 • 7.JPG
 • 8.JPG
 • 9.JPG
 • 10.JPG
 • 11.JPG
 • 12.JPG
 • 13.JPG
 • 14.JPG