BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

CUMHURİYETİMİZİN ATASI GAZİ MUSTAFA KEMAL'İ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Bakan Topçu’nun mesajı şöyledir:  
 
“Cumhuriyetimizin atası Mustafa Kemal Atatürk’ü yine özlem ve minnetle anıyoruz.
 
Yüzyıl evvel yeniden tasarlanmaya çalışılan medeniyet coğrafyamızda özgürlük ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca milletinin değil, bu kadim medeniyet coğrafyasının da kaderine yön vermiştir.
 
Barış, huzur ve adalet ile bin yıllarca dünyayı aydınlatan bu millete yazılan ilahi kaderin önüne geçilemeyeceğini cihana yeniden ilan eden Atatürk, farklılıkları ortak bir ülkü ve bayrak altında kucaklaştırmayı başaran, bütün mazlum milletlerin esin kaynağıydı.
 
Esarete karşı meydan okuyan ve bu milletin küllerinden doğmasına öncülük eden Başkomutan'ın, insanlığın geleceğine ışık tutan fikirleri bu vatan evlatlarının omuzlarında ebediyen yaşayacaktır.

Bu aziz milletin Atatürk dediği bir kişiyi milletin değerleriyle kavgalı bir kısım ideolojik saplantılarla sahiplenmeye çalışmak onun aziz hatırasına yapılacak en büyük kötülüktür diye düşünüyorum.

Yüce Türk milletinin eşsiz evladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77’nci yıl dönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anarken, onun bizlere emaneti olan bu büyük eseri yine aynı kardeşlik bilinciyle, bugün olduğu gibi gelecekte de koruyacağımıza ve bizleri esarete sürüklemeye çalışanların daima önünde dimdik duracağımıza yürekten inanıyorum.”
 
10 Kasım 2015