BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

TÜRK OCAKLARI’NDAN BAKAN TOPÇU’YA NEZAKET ZİYARETİ

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı heyetini makamında kabul etti. Vakıf Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Celal Er, Genel Sekreter Hüseyin Erdem, Mütevelli Heyet Üyesi Yılmaz Terzi ile Taner Çiftçi’yi ağırlayan Bakan Topçu, nezaket ziyaretleri dolayısıyla Türk Ocakları heyetine teşekkür etti.
 
Birçok farklı sese rağmen bir devlet görevini üstlendiklerini dile getiren Bakan Topçu, devletin makamlarının millete hizmet makamları olduğunu söyledi.  Sokağından ilçesine, 16 yaşından beri, bu işin içinde bir sürü birikimi olduğunu dile getiren Bakan Yalçın Topçu, Bakanlar Kurulu tutanaklarına fikri misyonlarını aktardıklarını ve bu süreçte misyonları neyi gerektiriyorsa onu yaptıklarını ifade etti.
 
Türk Ocakları heyetinin ziyaretinde terörle mücadeleye yönelik açıklamalarından da bahseden Bakan Yalçın Topçu, terörle mücadeleye çok boyutlu bakılmasını gerektiğine vurgu yaparak; ‘Devlet vatandaşa yunus olurken, eşkıyaya yavuz olmalı.’ dedi.
 
Kabinedeki HDP’li Bakanların azledilmesi gerektiği yönündeki açıklamalarını da hatırlatan Bakan Topçu, bunu söyleyince birilerinin bunu ‘Faşist Bir Zihniyet Hortladı…’, ‘Atanmış Seçilmişi Azlettiriyor…’ şeklinde manşetlere çektiğini söyleyerek, 63. Hükümetin anayasa gereği kurulmuş bir hükümet olduğuna dikkati çekti.
 
‘Büyük Türk Milleti’ vurgusunu Bakanlar Kurulu’nda yaptığını da sözlerine ekleyen Bakan Yalçın Topçu, bu konuda Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan aldığı destekten dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.
 
Türk Ocağı’nın gerek dernek gerekse vakıf olarak siyasetin dışında olduğunu kaydeden Vakıf Başkanı Prof. Dr. Orhan Kavuncu ise Türkiye Cumhuriyeti devletinin yürütmesinde hangi parti veya kimin olduğuyla alakalı olmadan kim hizmet isterse, fikir sorarsa onu emir telakki ederek yaptıklarının altını çizdi.
 
Vakıflarının Kültür Bakanlığı ile doğrudan ilişkili olduğuna vurgu yapan Kavuncu, Bakan Topçu’nun bu göreve gelmesinin Türk Ocakları için de bir şans olduğunu ve onun yapısındaki insanların Türk kültür hayatı için önem taşıdığını söyledi.
 
Türk Ocakları Vakfı heyeti ziyaretlerinde Bakan Topçu’ya Gün Sazak’ın yaşamını anlatan, Himmet Kayhan’ın ‘Gün Sazak Bir Şehidin Yolculuğu’ isimli eserini takdim ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
 
(14.09.2015)
 
  • DSC_5561
  • DSC_5568
  • DSC_5570
  • DSC_5582
  • DSC_5587
  • DSC_5595