BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ÖMER ÇELİK’TEN GENÇ YETENEKLERE MÜJDE

 
Bakan Ömer Çelik: “Yeni girişimimizle birlikte yeni sanat akımlarını Bakanlık ile buluşturma ve bu alanda genç sanatçıları destekleme çabamız var.”
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, genç sanatçıların desteklenmesi için Bakanlığın yeni bir yarışma düzenlediğini açıkladı.
 
Bakan Ömer Çelik, bu çalışmalarla yeni sanat akımlarını Bakanlık ile buluşturmayı ve bu alanda genç sanatçıları desteklemeyi amaçladıklarını belirtti.
 
Başvurular Başladı 3 Nisana Kadar Sürecek
 
“Bakanlığımızca yeni bir yarışma hazırlıyoruz. Günümüz sanatının başlıca dinamikleri olan fotoğraf, video, yerleştirme, yeni medya, resim, çizim, obje vb. üretimleri, ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, yaratıcı genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla, ‘Birlikte Yaşama Kültürü’ konulu ‘Genç Güncel Sanat Proje Yarışması’ düzenlemeye kara verdik.
 
 ‘Genç Güncel Sanat Projesi’ yarışmasına üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinin ilgili dallarında öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrenciler başvuru yapabilecektir.
 
Söz konusu yarışmanın şartname ve katılım formları, ilgili fakülte ile Bakanlık web sitesinden temin edilebilir.
 
Yarışma başvuruları bugün başladı ve 3 Nisan 2015 tarihi mesai bitimine kadar sürecek.
 
Yarışma kapsamında; 10 kişiye 7.500’er lira başarı ödülü ve başarı belgesi verilecek. Ayrıca 10 kişiye de 2.500’er  lira mansiyon ödülü  ve  başarı belgesi verilecek.
 
Bu yeni girişimimizle birlikte yeni sanat akımlarını Bakanlık ile buluşturmak ve bu alanda genç sanatçıları desteklemek şeklinde bir çabamız var.”