BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ÖMER ÇELİK , YAZAR YAŞAR KEMAL'İ TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE ZİYARET ETTİ.

 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik , yazar Yaşar Kemal'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
 
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü'nde Yaşar Kemal'in doktorlarından sağlık durumu hakkında bilgi alan Bakan Ömer Çelik, yaklaşık 15 dakika süren ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
Bakan Ömer Çelik, Çukurova'da yetişen ve edebiyatın önemli, değerli bir ismi olan Yaşar Kemal'in bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni etti.
 
"Türkiye'nin koca çınarı Yaşar Kemal'i hastanede ziyaret ettik. Hocalarımızdan bilgi aldık. Hocalarımız şu anda yazarımızın sağlık durumunun stabil olduğunu söylüyorlar. Türkiye'de kendisinin bu hastaneye kaldırıldığı duyulduğundan beri herkes sağlık durumunu soruyor ve kendisine dualarını gönderiyor. Biz Türkiye'nin koca çınarının bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Kendisini önce Allah'a, sonra da hocalarımıza emanet ediyoruz. İnşallah kendisini aramızda şifa bulmuş olarak göreceğiz. Hocalarımızın dışında, sağlık durumuyla ilgili söylentilere itibar etmemek lazım. Doktorlarının şimdiye kadar yaptığı açıklamaları esas kabul edip, onun üzerinden yürümek lazım. Kendileri en doğru açıklamayı yapıyorlar. Çok değerli eşiyle de görüştüm. Hep beraber bekliyoruz. Türkiye için büyük bir kıymet. Bizim için kökleri Çukurova'da olan ama dalları bütün dünyayı sarmış bir ulu çınar. Bütün Türkiye'nin gözü onun üzerinde. Dualarımız onunla beraber. "
 
(16.01.2015)
  • Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik , yazar Yaşar Kemal'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
  • Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik , yazar Yaşar Kemal'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.