BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Font -  Font +

BAKAN ÖMER ÇELİK BODRUM’DA OTEL AÇTI

 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Mandarin Oriental Hotel Group'un, Türkiye ve Avrupa'daki ilk resort oteli ‘Mandarin Oriental Bodrum’un açılışını yaptı.
 
Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu'nda hizmete giren otelin gerçekleştirilen resmi açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Ömer Çelik, çevreyi korumaya yönelik projelere özel önem ve destek verdiklerini, bu kapsamda da 52 konaklama tesisine çevreye duyarlı tesis belgesi sunduklarını söyledi.
 
Bakan Ömer Çelik, Türkiye'ye hâkim olan siyasi istikrarın turizm sektörünün kalıcı ve sürdürülebilir bir kalkınma içerisine girmesini sağladığını bildirdi.
 
Türkiye’nin Turizm Potansiyeli Giderek Artan Bir Şekilde Gelişiyor
 
“Turizmde umut verici rakamlarla karşı karşıyayız. Türkiye'ye hâkim olan siyasi ve ekonomik istikrar, turizm sektörünün kalıcı ve sürdürülebilir bir kalkınma içerisine girmesini sağladı.
 
2013 yılında yaklaşık 35 milyon yabancı ziyaretçi ülkemize gelmiş. Yine 2013 yılında turizm gelirimiz yaklaşık olarak 33 milyar dolar. Bulunduğumuz şampiyonlar liginde dünyada en fazla turist çeken 6'ncı, Avrupa'da ise 4'üncü ülke konumuna geldik.
 
2014 yılının şu ana kadar ki dönemini, geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırdığımızda gelen yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 4,73'lük bir artış var. Aynı şekilde gelirlerimizde de yüzde 7'lik bir artış söz konusu. 
 
Tüm bunlar, Türkiye'nin turizm potansiyelinin giderek artan bir şekilde nasıl geliştiğini göstermektedir.”
 
Türkiye Başlı Başına Bir Marka
 
“Türkiye'nin marka değerini güçlendirmek için birçok alanda çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
 
Bir ülke düşünün ki, onu tek bir cümle ile tanımlayamıyorsunuz. Hem bir Avrupa hem bir Asya hem bir Akdeniz hem bir Karadeniz ülkesi. Hem bir İslam hem bir Batılı hem de bir Ortadoğu ülkesi. Tüm bu bileşenler bir araya geldiğinde Türkiye, başlı başına bir marka haline gelmektedir. Bizim Bakanlık olarak en önemli görevlerimizden bir tanesi, Türkiye'nin küresel marka değerini güçlendirecek stratejilere destek vermektir.
 
Turizmde sürdürülebilirliğin sağlanması önemlidir. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de çevreyi korumaya dönük projelere özel bir önem ve destek vermektir. Bakanlığımız bu kapsamda 52 konaklama tesisine çevreye duyarlı tesis belgesi sunmuştur."
 
(11.08.2014)
 
  • BAKAN ÖMER ÇELİK BODRUM’DA OTEL AÇTI
  • BAKAN ÖMER ÇELİK BODRUM’DA OTEL AÇTI
  • BAKAN ÖMER ÇELİK BODRUM’DA OTEL AÇTI
  • BAKAN ÖMER ÇELİK BODRUM’DA OTEL AÇTI
  • BAKAN ÖMER ÇELİK BODRUM’DA OTEL AÇTI